تزریق ژل لب – ژل لب

 تزریق فیلر لب ( تزریق ژل لب) بهترین-مارک-ژل-برای-تزریق-ژل-لب

برجسته سازی لب

 حجم سازی برای لب یکی از شایعترین و پُردرخواست ترین  روشهای زیبایی است.  بــــا افزایش سن، حجم لبها از بین می رود و یا کاهش میابد, بدیهی است با افزایش سن لبها باریک و نازک شده و چین های کوچک در حاشیه لب پدیدار  می شوند. امروزه بیشتر افردای که درخواست برجسته سازی لب را دارند، خواهان حجم و برآمدگی بیشتر همراه با حفظ ظاهر طبیعی لب ها هستند. وقتی فردی درخواست برجسته سازی لب را دارد، نکته ای که پزشک باید در نظر بگیرد این اسـت که ساختمان طبیعی لب وی و ارتباط آن با سایر اجزای صورت چگونه است و تا چه حجمی می تواند ژل تزریق کند تــا  تــوازن صورتش را بهم نزند. بدیهی است تسلط کامل پزشک وکیفیت ژل های تزریقی نقش مهمی دریک نتیجه درخشان

ایفا میکند.

 

لب های زیبا 

یکی از علائم افزایش سن در صورت، چین های عمیقی است که از کناره بینی تا گوشه لب ها ایجاد می شود، که به آن چین نازولبیال (خط خنده) می گویند. معمولا خـــطوط خنده در اواخر دهه سوم یا اوایل دهه چهارم زندگی شروع به عمیق تر شدن می کنند. البتـــه عوامل ژنتیک و بعضی اوقات شیوه زندگی فرد ممکن است باعث تشدید علائم آن گردد.

با افزایش سنو یا قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم نور آفتاب  میزان کلاژن پوست کاهش می یابد ,و در نتیجه الاستیسیته(کشش پذیری) پوست کاهش می یابد و پوست شُل و افتاده می شود. افتادگی  پوست باعث ایجاد چین های خط خنده می شود . پیدایش خط خنده نه تــنها باعـــث می شود که فرد مسن تر از سن واقعی خود بنظر برسد بلکه باعث

که فرد پیر تـر و خموده تر به نظر آید.

در رژیم های غذایی در افراد چاق، بویژه اگر سرعت کاهش وزن بیش از حد باشد صورت نیز مانند سایر قسمتهای بدن چربی خود را از دست می دهد و چین های نازولیبال (خطوط خنده) به طور ناگهانی ظاهـر می شوند .

 

 نکاتی قبل از تزریق ژل تزریقی پوستی:

از آنجا که آسپیرین و داروهایی مانند ژلوفن، ناپروکسن، دی پیریدامول، امگا ۳، جین سینگ، ویتامین E و همچنین چای سبز و…  باعث رقیق شدن خون و مانع ایجاد لخته می شوند، بایســتی دستکم از ۳ روز قبل از تزریق ژل مصرف آنها را قطع نمود.

 

چگونه تزریق ژل و برجسته سازی لب مطمئنی داشته باشیم

نوع دیگری از ژلهای تزریقیبه شکل  مواد سنتتیک ( غیر طبیعی ) و شیمیای وجود دارد که با جذب آب موجب افزایش حجم محل تزریق می گردد که این ژلها با عوارض دایمی همچون زخم در توده تزریق،  عدم توانایی جذب توسط بدن شخص و امکان حرکت در محل تزریق باعث به خطر افتادن زیبایی و سلامت  فرد می گردد.که در بسیاری از موارد جهت رفع این مشکل نیاز به اعمال جراحی می باشد.

 

نکات مهم در مورد تزریق ژل یا فیلر لب

1 – معاینه لب توسط پزشک متخصص قبل از تزریق فیلر.

2 – طبق اصول زیبایی شناسی , لب بالا بایستی بیست درصد کوچکترازلب پایین باشد.

3 – در برخی مراجعین قبل از تزریق لب نیاز به اصلاحات دیگری مانند افزایش حجم سایز چانه وجود دارد.

4 – بهترین انتخاب برای افزایش حجم لب استفاده از ژل های هیالورونیک اسید میباشد , البته مارک ژل و کیفیت برند آن هم بسیار مهم است.

5- همیشه از کیفیت و اصالت ژل اطمینان حاصل نمایید.

عوارض تزریق ژل:

هشدار: هیچگاه از ژل‌های دایمی و شیمیایی که باعت نامتقارن شدن صورت و حرکت وعفونت می‌شوند استفاده نکنید.ضمنا ژلهایی که ارزان و بی کیفیت هستند در نهایت ضرر بیشتری را به شما تحمیل خواهند کرد. 

جهت اطلاع از اصالت فیلر می توانید برچسب اصالت کالا که نشان از تایید  آن محصول توسط وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی می باشد را بر روی جعبه کالا مشاهده نماید .بدیهی است عدم وجود برچسب  اصالت  کالا نشان دهنده ورود غیر مجاز و یا عدم کیفیت مورد تایید می باشد.

 

مراقب های بعد از تزریق ژل لب – بعد از تزریق ژل چه نکاتی را باید رعایت کرد

مراقبت های بعد از تزریق ژل لب – این دسته از تزریقات برخی از نتایج را دقیقا پس از تزریق نشان می دهد,اما اثر قابل مشاهده نیست.برای ژل های موقت نیازمند مقداری زمان جهت همگن سازی با محل تزریق می باشدبه خاطر داشته باشید پس از تزریق حتما مقدار زیادی آب به صورت روزانه مصرف نمائید و دستورالعمل های ویژه را از پزشک دریافت نمائید.